Exkluzivní smlouva - ano či ne?

Pokud se chystáte prodat svoji nemovitost a chcete využít služeb realitní kanceláře, budete nejspíš řešit, zda prodej uskutečnit prostřednictvím jedné realitní kanceláře či několika různých. Je výhodné podepsat s realitní kanceláří smlouvu o exkluzivitě? Vyplatí se to? Nebo budete mít větší šanci, když se o prodej postará víc společností?

Redakce portálu Novinky.cz ve spolupráci s realitním makléřem připravila jak odpovědi na zásadní otázky týkající se problematiky exkluzivních smluv, tak informace, které byste měli vědět, než podobnou smlouvu s realitní kanceláří podepíšete.

 

Je exkluzivita výhodná pro zákazníka nebo pro makléře?

„Smlouva o exkluzivitě tento nesoulad zájmů odstraní, protože rozdílné zájmy prodávajícího a makléře sladí. Makléř s exkluzivitou se totiž nemusí bát, že pokud obchod nedotáhne, vyfoukne mu ho i s provizí makléř od konkurence. Místo co nejrychlejšího prodeje tak má makléř větší motivaci soustředit se na prodej za nejvyšší možnou cenu."

 

Má prodávající větší šanci, když osloví více realitních kanceláří?

 

Prodej nechte na profesionálech!

 

Na jak dlouho uzavřít exkluzivitu?

 

Co by měla smlouva o exkluzivitě obsahovat?

 

Opatrnost se vyplácí...

„Za kvalitní realitní kancelář hovoří její reference. Samozřejmě že na svých webových stránkách může uvádět smyšlená doporučení, nicméně pokud budete čerpat z více zdrojů, jako jsou např. reference na Google, Firmy.cz či Facebooku, můžete už získat dobrou představu, co od konkrétní realitní kanceláře očekávat."

 

 

Pokud jste se rozhodli prodávat či pronajímat Vaši nemovitost přes realitní kancelář a zajímá Vás, jakým způsobem pracujeme my,

kontaktujte nás a domluvíme si nezávaznou schůzku u kávy, kde vše probereme.

 

 

Informace pochází z portálu Novinky.cz